Naprawa pralek Kraków

Amica PA – szybki test

Chcąc sprawdzić poprawność działania wszystkich części pralki Amica PA należy :

1. Włączyć ją do gniazdka.

2. Zamknąć drzwi.

3.Ustawić na program 8.

4.Po 5 sekundach od ustawienia na 8 wcisnąć START. Po chwili usłyszysz że blokada zamknęła drzwi. Po ok 10 sekunach ruszy pompa. Następnie bęben zacznie wykonywać ruchy rewersyjne lewo-prawo. Do 2 minut od pierwszego ruchu pralka powinna zacząć przyspieszać na wirówkę.

5.Wcisnąć i przytrzymać START tak aby zresertować program 8.

6.Przestawić pokrętło programatora na program 1. Po 5 sekudnach wcisnąć START.

7.Elektrozawór prania wstępnego zacznie pobierać wodę przez komore 1 przez czas od 5 do 10 sekund.Nastąpi ok 3-7 sekund przerwy. Następnie elektrozawór prania zasadniczego zacznie pobierać wodę z komory 2 do wypełnienia dna pralki . Hydrostat odłączy pobór wody.

8.Bęben zacznie się obracać lewo-prawo.

9. Po ok 4,5 – 5 minut bęben zacznie obracać się nieco szybciej , po 3 ruchach włączy się grzałka , woda zostanie podgrzana do 30 stopni Celsjusza. Jeśli grzałka jest  zakamieniona , będzie słychać jej szum. po ok 5 minutach szum powinien ustać.

10. Należy zresetować program wciskając START aż dioda PRACUJE zgaśnie i zapali się dioda GOTOWA.

11. Wyłączyć pralkę przekręcając pokrętłęm programatora na 0.

12. Odczekać 2-3 minuty aż drzwi się otworzą,sprawdzić ręką czy woda jest ciepła. Zamknąć drzwiczki,ustawić program na 9 i spuścić wodę słuchając czy pompa pracuje cicho ( równomierny szum aż do momentu aż usłyszysz że woda zostałą wypompowana)

Jeśli wszystkie te czynności zostały wykonane,oznacza to że elementy pralki są sprawne. Jedynym elementem który może po jakimś czasie zachowywać się niestabilnie jest pompa spustowa. Jeśli pod koniec prania pompa się „tłucze” lub słychać jej terkotanie oznacza to że może się ona zablokować i nie spuścić wody.

W pralkach Amica PA wyposażonych w Aqua Spray dodatkowo znad drzwi będzie się lałą woda. Jeśli słychać pompę a woda się nie leje, ozacza to że przewody od Aqua Spray są zatkane.

, ,