Naprawa pralek Kraków

Zmywarka Whirlpool – sprawdzenie typu pompy myjącej

Jeśli kusi Cię super oferta cenowa któregoś ze sklepów sprawdź drobny ale bardzo istotny szczegół – typ pompy myjącej. Dlaczego to ważne ?

Zmywarki Whirlpool mają montowane dwa typy pomp myjących : dwuczęściowe indukcyjne i jednoczęściowe magnetyczne.

   Pompa dwuczęściowa składa się z silnika indukcyjnego oraz turbiny (ślimaka). W razie zużycia ślimaka (wycieku) wystarczy wykręcić ślimak i wkręcić nowy. Jeśli w silniku uszkodzeniu ulegnie kondensator , wystarczy go wykręcić i wkręcić nowy. Koszt ślimaka to ok 100 zł , kondensatora do 10 zł max . Cena nowej kompletnej pompy myjącej to ok 300 zł.

   Pompa jednoczęściowa to po prostu pompa magnetyczna dużej mocy. Jej zasadniczą zaletą jest to że nigdy nie cieknie. Jej zasadniczą wadą jest to że jest JEDNORAZOWEGO UŻYTKU. Jedną z usterek z któą mieliśmy do czynienia przy tych pompach było pęknięcie magnesu co zatrzymało pompę. Na całe nieszczęście fabryka montuje pompy jednoczęściowe w taki sposób że (nie ośmielę się napisać „ABY”) w razie wycieku wody na dno zmywarki woda zrobiła zwarcie wtyczki zasilającej pompę. Co sie dzieje w tym momencie ? Uszkodzeniu ulega moduł ( programator ) i cena naprawy zaczyna się od 300 zł wzwyż.Niestety większość usterek tego typu dzieje się w 3 i 4 roku użytkowania.

Co można zrobić jeszcze w czasie zakupu  ? Nie kupić zmywarki z  pompą magnetyczną !

Ale jak ? BAAARDZO PROSTO !

Zmywarki z zamontowaną pompą magnetyczną mają z tyłu po prawej stronie ( patrząc od przodu) wystającą plastikową rurkę średnicy ok 1 cm i długości ok 3 cm. To część mocowania pompy magnetycznej. Ten „dziób” siedzi w gumowej uszczelce, bardzo łatwo można go rozpoznać. Tak więc po prostu poproś sprzedawcę o odwrócenie zmywarki tyłem.

Jeśli natomiast wcześniej kupiliście zmywarkę z pompą magnetyczną , należy po gwarancji zmywarkę przerobić tak żeby ją zabezpieczyć przed uszkodzeniem modułu , ale o tym w następnym odcinku. 

, ,